Enduro,  Vesti

Gučevo druga trka hard enduro šampionata Mоto saveza Srbije

Četvrtog vikenda aprila MK Hard Enduro iz Loznice organizovaće na planini Gučevo drugu trku šampionata Moto saveza Srbije u hard enduro disciplini.

• Gučevo 2021 je trka OTVORENOG karaktera u kojoj mogu učestvovati svi vozači, bez obzira na nacionalnu pripadnost, dok je godina starosti ograničena na 55.

• Dolazak i prijava učesnika se završavaju 24. aprila 2021. u 09:00 h! Svi učesnici po dolasku obratiće se organizatoru na info pultu, jasno označenom i uočljivom na kojem će takmičari dobiti sve neophodne informacije u vezi sa takmičenjem. Svaki učesnik je obavezan da potpše izjavu o učestvovanju na sopstvenu odgovornost, da dođe sa punim rezervoarom goriva i dodatnih 5-10 l kako bi imao za dva dana takmičenja.

• Brifing: nakon potvrde dolaska i prijave svih vozača, biće održan kratak brifing na kojem će učesnici biti upoznati sa rasporedom dešavanja i aktivnostima u toku tog dana (24. april), a uveče će biti održan još jedan brifing za sutrašnji dan (25. april). Sve će biti objavljeno na oglasnoj tabli.

• Park ferme: Mesto odlaganja motora će biti jasno označeno i obezbeđeno, po dolasku i smeštaju takmičara, dobijanja informacija na info pultu svi takmičari su DUŽNI da predaju motor organizatoru tj. da ga odlože u park ferme. Motocikl iz park fermea može da izveze isključivo takmičar uz oznaku koju dobije od organizatora. Motocikl može da napusti park ferme samo u slučaju kada takmičar: vozi prolog ili kreće na start trke. Po završetku vožnje učesnici su obavezni da vrate motocikl u park ferme.

Subota 24. april 2021. godine

Prolog + Enduro: Klase A, B, Veteran i C .

• 10:00 h izlaza iz park fermea učesnici po rednim brojevima dolaze do startne linije.

• vežbanje prologa traje 1:00 h za sve tri klase

• nakon toga kreće takmičarski deo i merenje vremena koje određuje startnu poziciju za isti tj. drugi dan takmičenja.

• svaki učesnik ima pravo na dva merenja vremena na prologu od kojih će mu bolje vreme biti uračunato u plasman.

• broj učesnika koji startuje od jednom će odrediti organizator kao i vreme razmaka između dva pojedinca ili grupe vozača.

Prolog će imati elemente Cross i Enduro vožnje sa fizičkim preprekama postavljenim od strane organizatora. Prepreke će biti zahtevne, ali prihvatljive za sve učesnike događaja.

Po završetku prologa, motori će biti poređani po startnim brojevima, koje će takmičari dobijati na osnovu ostvarenog vremena.

Nakon prologa za sve klase A, B, Veteran i C, sledi:

• 13:00 organizovan pokret A,B, Veteran I C klase do mesta za start

• 13:30 start A klase

• 14:00 start B klase

• 14:30 start Veteran klase

• 14:55 start C klase

• 18:00 kraj za sve klase

• 21:00 h brifing, objava rezultata i upoznavanje učesnika sa daljim aktivnostima

Nedelja 25. april 2021. godine

Klase A, B , Veteran i C

• 08:30 organizovan pokret A, B,Veteran i C klase iz park fermea do mesta za start

• 09:00 start A klase

• 09:30 start B klase

• 10:00 start Veteran klase

• 10:15 start C klase

• 17:00 kraj trke za sve klase

• 18:00 h objava rezultata i proglašenje pobednika

Zahvaljujući mnogobrojnim sponzorima organizator je omogućio pregršt nagrada za prva tri mesta u sve četiri klase.