Moto Klasik,  Road Racing,  Vesti

Božiću prvi NAVAK za Otvoreni šampionat Moto saveza Srbije

Prvu od dve trke Otvorenog šampionata Moto saveza Srbije u brzinskom motociklizmu i moto klasik disciplini obeležio je David Božič osvajanjem prvog mesta u najjačoj klasi 1000 štok sport. Drugo mesto zauzeo je Strahinja Kovačević koji je do prve polovine trke bio vodeći, a treće mesto osvojio je Danilo Mladenović, na poligonu Nacionalne vozačke Akademije NAVAK.

Posle tehničkog prijema i verifikacije pravo nastupa u obe kategorije dobilo je 88 takmičara, od toga 53 u brzinskom, odnosno 35 u moto klasiku. Prvi deo subotnjeg programa bio je u znaku slobodnih i kvalifikacionih treninga.

Čast da otvore sezonu brzinskog motociklizma u Srbiji pripala je diviziji klasa 125 SP i 300 SSP. Posle 14 krugova prvo mesto u klasi 125 SP osvojio je Dragan Mišković odnosno u 300 SSP Dimitru Robertino gost iz Rumunije. Ionel Paskota bio je ubedljivo najbrži u drugoj trci dana, klase 600 SSP, a najbrži od domaćih vozača bio je Srđan Gavrilović osvojivši treće mesto.

Kao što se i očekivalo najviše uzbuđenja i neizvesnosti viđeno je tokom treće trke klase 1000 štok sport gde su četvorica prvoplasiranih vozila u razmaku od nekoliko desetih delova sekunde, što bi se reklo na točku. Foto finiš odlučio je pobednika klase 600 Formula. Za 33 stota dela sekunde bio je brži Gabrijel Čivu u odnosu na Ninoslava Mitića. Aleksandar Lukić rutinski je trijumfovao u klasi 1000 formula, dok se žestoka borba vodila za drugu poziciju koju je osvojio Vladimir Popović.

U prvoj diviziji moto klasik discipline Stanko Markotić je bio najbrži u MK 50, odnosno Zoran Pavlović u MK 125, a u klasi MK OT slavio je Aleksandar Kovačević. Divizija dva bila je finalna trka prvog od dva planirana trkačka dana na NAVAK-u, u klasi MK OS najbrži je bio Aleksandru Mihai, u MK 250 Darko Prokin, a u MK 500 Dragan Prokin.

Sutra se vozi druga trka Otvorenog šampionata Srbije u RR i MK kategoriji.