Road Racing,  Vesti

U Grčkoj otpočela RR sezona

Danas je na stazi Serres, na severu Grčke, vožena prva trka Istočnoevropskog šampionata – BMU, u okviru kog se zasebno boduje i šampionat Srbije. U Grčku je otputovalo više od 20 takmičara koji su se trkali u 5 klasa.

Prvi na stazu izašao je Mihailo Šoškić, jedini predstavnik Srbije u trci klasa125 SP i 300 SSP. Šoškić je u klasi 300SSP u kojoj je učešće uzelo 24 takmičara, trku dugu 10 krugova završio na dvanaestom mestu. Mihailo kome je ovo prva trka na stazi Serres trku je startovao sa 13. pozicije. Pobednik trke je Razvan Teodorescu iz Rumunije.

U klasi Formula 600, učešće u trci uzelo je troje takmičara iz Srbije. Najbrži među njima i pobednik dana u šampionatu Srbije bio je Mihailo Živanović, ispred Gorana Terzića i Željka Varagića. U BMU šampionatu pobeda je pripala Hristijanu Buzalkovskom iz Serverne Makedonije.

Treći na stazu izašli su takmičari klase Formula 1000, kojih se ujedno našlo i najviše na startu – 42 takmičara, od čega je čak jedanaestoro iz Srbije. Najbolji nastup među takmičarima iz Srbije prikazao je Aleksandar Ivković plasiravši se na treće mesto u ukupnom poretku trke, tik iza Duška Chifliganeca i Siniše Kočovskog iz Severne Makedonije.

U šampionatu Srbije pobeda je pripala Ivkoviću, dok su se na pozicije dva i tri plasirali Nemanja Mladenović i Branislav Popović. Naredne pozicije pripale su Miomiru Pojiću, Željku Varagiću, Olegu Medenici i Saši Nešiću.

Trka klase SSP vožena je četvrta. Najbolji takmičar iz Srbije tokom treninga bio je Strahinja Kovačević koji je startovao trku sa treće pozicije. Tokom prvog kruga na kovačevića je naleteo drugi takmičar, koji ga je udario i poslao na začelje, te se do kraja trke probijao i na kraju završio kao osmoplasirani u generalnom plasmanu, ali i trećeplasirani u klasi Rookie Cup. U plasmanu šampionata Srbije, na pozicijama dva i tri našli su se Nemanja Paunović i Nikola Ljumović. U ukupnom poretku za BMU pobedu je odneo Mihail Florov iz Bugarske.

Najbrži su se, po običaju, čekali do kraja. Najbrži među takmičarima iz Srbije bio je David Božić, koji je u ukupnom poretku završio na drugoj poziciji, iza austrijanca Jana Mohr. Božić je pobedu u šampionatu Srbije osvojio nadmašivši Gorana Stojanovića, koji se nakon pauze vratio na stazu i Nikole Lukića.

Sutra, 10.04.2022. vozi se druga trka koja se takođe boduje za šampionat BMU i otvoreni šampionat Srbije.