Motocross,  Vesti

Srbija na pobedničkom postolju BMU šampionata

Poslednja ovogodišnja trka BMU Evropskog motokros šampionata održana je u nedelju 23.10.2023. na MX stazi „Gorna Rosica“ u bugarskom gradu Sevlievo. Predstavnici Srbije, u klasi MX 65, bili su članovi Beep Beep Racing Team-a Ana i Viktor Кolnookov, dok je Vuk Ćajić iz ekipe „Tanasko Rajić“ bio jedini naš predstavnik u klasi MX 85.

Za naše vozače, možemo reći, da su došli po već zaslužene nagrade. Veoma dobru vožnju imali su tokom prethodnih trka u: Grčkoj, Turskoj, Bosni i Hercegovini, Bugarskoj kao i kod nas u Srbiji, tako da su im pozicije na pobedničkom postolju bile već obezbeđene.

U klasi MX 65, Ana Кolnookov je u generalnom plasmanu BMU Evropskog motokros šampionata, u sezoni 2023, osvojila drugo mesto, dok je Vuk Ćajić u klasi MX 85 osvojio treću poziciju.

Ovo je prvi put da Srbija ima svoja dva reprezentativca na pobedničkom postolju šampionata ovog nivoa. Vrujemo da će u narednim godinama Srpski motokros vozači biti zasluženo prepoznatljivi i na svetskom nivou.