Motocross,  Vesti

Predstavnici Srbije na Alpe Adrija trci u Zaboku

Prethodnog vikenda, na motokros stazi Vučak, u mestu Zabok u Hrvatskoj, vožena je prva po redu trka Alpe Adria šampionata u motocross disciplini u 2022. godini.

Pored takmičara iz Slovenije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine, učešće na ovoj prestižnoj trci uzelo je i četiri vozača iz Srbije.

U klasi MX85 nastupao je Vuk Ćajić koji je u ukupnom poretku zauzeo šesto mesto, dok su Vuk Drmanac i Danilo Crnjanski u klasi MX2 zauzeli pozicije šest i osam.

Aleksa Milosavljević imao je vrlo opasan pad na početku trkačkog dana i medicinske ekipe mu nisu dozvolile da uzme učešće u trkama. Aleksa je srećom prošao bez ozbiljnijih povreda.

Sledeća trka Alpe Adria šampionata zakazana je za 28. i 29. maj u Kreševu (Bosna i Hercegovina), nakon čega slede Globare i Ciolpani.

One Comment

• Chaya

Možda bi trebalo pomenuti da su ovi momci u Kupu nacija, na pomenutom takmičenju, osvojili drugo mjesto u juniorskoj, odnosno treće mjesto u seniorskoj konkurenciji, za reprezentaciju Srbije. Dva Vuka, veliki i mali, drže nagrade na slici.