Motocross,  Vesti

Evropska bronza za Anu

Najmlađi moto kros vozači iz Srbije zabeležili su zapažene rezultate na trci Evropskog šampionata jugoistočne zone održanoj 08/09.04.2023.godine u Krinidesu u Grčkoj. Pored vozača iz Srbije, učestvovali su predstavnici iz Rumunije, Bugarske, Turske, Severne Makedonije, Mađarske, Moldavije i domaćina Grčke, a boje naše zemlje branili su Viktor i Ana Kolnookov i Damjan Sokola u klasi MX65, a u klasi MX85 Vuk Ćajić. U najjačoj klasi MX1 koja se bodovala za BMU šampionat nastupio je Janko Railić. Pokazalo se da se odluka Moto saveza Srbije da ulaže i podrži najmlađe takmičare pokazala ispravnom, što su oni opravdali dobrom vožnjom.

Ana Kolnookov je vozila fantastično, napravila najbrži krug na trci i u konkurenciji 40 vozača u ukupnom plasmanu koji se boduje za Evropski šampionat jugoistočne zone osvojila odlično treće mesto. U prvoj vožnji Ana je bila 12, dok je drugoj vožnji osvojila drugo mesto. U bodovanju za BMU šampionat, Ana je na odličnom četvrtom mestu.

Damjan Sokola je na svom debiju na Evropskom šampionatu bio odličan, pa je u ukupnom plasmanu koji se boduje za Evropski šampionat jugoistočne zone osvojio osmo mesto.

Plasman naša dva najbolja vozača u ovoj klasi bio bi daleko bolji, da nisu platili danak neiskustvu i dobili kaznu od minus 10 pozicija u prvoj trci, zbog vožnje pod žutom zastavom na skoku.

Najmlađi član reprezentacije Viktor Koolnokov, koji je od većine takmičara mlađi nekoliko godina, u konkurenciji 40 vozača, pokazao je da je pred njim svetla budućnost. Iako u našem šampionatu vozi klasu MX50, nastupio je u jačoj klasi i u obe vožnje je pored dva pada, uspeo da završi obe trke, ispred iskusnijih i starijih vozača.

U klasi MX85 u konkurenciji 29 takmičara, Vuk Ćajić je imao peh, pa je zbog pada u prvoj vožnji ostao bez plasmana, dok je u drugoj vožnji bio dosta bolji, pa je ukupnom poretku koji se boduje za Evropski šampionat na sedmom mestu.

Janko Railić je u konkurenciji 24 vozača u najjačoj klasi uspeo da u ukupnom plasmanu ostvari plasman vredan pažnje i zauzme ukupno 13 mesto.

U ekipnoj konkurenciji, naša reprezentacija je završila na trećem mestu, iza Turske koja je prva i Rumunije na drugom mestu.

Odličan plasman naših vozača daje nadu da u budućnosti možemo očekivati još bolje rezultate.

Sledeća trka za Evropski šampionat jugoistočne zone se vozi u 22/23.04 u Sevlievu, Bugarska.