Motocross,  Vesti

EMX „NAGRADA KRUŠEVCA 2022“ ZA VIKEND

Predstojećeg vikenda, od 24. do 26. juna, na stazi u Globarima kraj Kruševca organizovaće se moto kros takmičenje „Nagrada Kruševca 2022“ koje će se bodovati za šampionat Istočne Evrope u klasama MX 65 i MX 85, za Alpe Adria kup u klasama MX 1 i MX 2, BMU šampionat Evrope i Otvoreni šampionat Srbije u svim raspisanim kategorijama. Oganizatori ove sportske manifestacije su Auto-moto savez Srbije, Moto savez Srbije i moto klub „Gajić“ iz Kruševca, uz podršku Skupštine grada Kruševca, AMS Osiguranja a.d.o. i Ministarstva omladine i sporta.

Globare tradicionalno privlači veliki broj takmičara iz zemalja u okruženju, shodno tome zvanični program međunarodne trke počinje u petak 24. juna u 15 časova tehničkim prijemom i verifikacijom takmičara.

Trka je otvorena za publiku, a dešavanja se odvijaju prema sledećoj satnici: