Road Racing,  Vesti

Za vikend gorelo na Navaku

Na stazi Nacionalne vozačke akademije Navak, 13. i 14. jula 2024. godine, u organizaciji Auto moto saveza Srbije i Moto saveza Srbije, a uz podršku moto kluba Spark, održane su treća i četvrta trka Road Racing šampionata.

U ekstremnim uslovima, sa temperaturom vazduha iznad 40 stepeni Celzijusa i temperaturom staze koja je prelazila 65 stepeni, neustrašivi vozači su se borili ne samo sa konkurencijom već i sa nepovoljnim vremenskim uslovima.

Filip Radojević iz kluba AMK Divlji dominirao je u klasi 600 Formula, zabeleživši dve ubedljive pobede uz potpunu kontrolu trka. Igor Dostanić je oba puta zauzeo drugo mesto, dok su se veterani Medenica i Novaković borili za treće mesto, s tim da je Medenica oba puta izašao kao pobednik.

Nakon četiri trke Radojević je trenutno vodeći u šampionatu sa 18 poena prednosti u odnosu na Dostanića.

Klasa 1000 Formula bila je najbrojnija, sa 13 motora na startu. Stefan Janačković je zabeležio najbrže vreme na kvalifikacijama, ali su u trkama dominirali drugi. U subotu je pobedu odneo Živanović, ispred Kulića i Lazića. U nedelju je novajlija Rastko Krstić pokazao izuzetnu brzinu, zadajući tempo koji niko nije mogao da prati. Duel između Kulića i Živanovića rezultirao je zamenom mesta na podijumu zbog kazne koju je Kulić dobio.

Neizvesno je i u generalnom plasmanu klase 1000 Formula gde je Živanović trenutno prvi sa svega 9 poena prednosti u odnosu na Kulića.

U klasi 600 SSP nije bilo iznenađenja – Strahinja Kovačević je ubedljivo pobedio u obe trke. Borba za drugo mesto između Mandića, Kečana i Terzića završila se identičnim poretkom u obe trke.

Sa maksimalnih 100 poena Kovačević je vodeći u šampionatu uz prednost od 31 poena u odnosu na Mandića.

Najduža i najteža trka bila je u klasama SBK i STK, sa devet motora na startu. Miomir Pojić je imao najbrže vreme na kvalifikacijama, ali je u subotnjoj trci odustao posle 11 krugova, dok je Danilo Mladenović odustao krug ranije. Vukašin Bajić, koji je zbog kvara vozio na pozajmljenom motociklu, pobedio je ispred Branislava Popovića. U klasi STK, subotnju pobedu odneo je Goran Stojanović Mrsi, koji je pobedio i u nedelju. Drugo mesto u nedeljnoj trci zauzeo je Petrović, dok je treće mesto pripalo Bojanu Majkiću. U klasi SBK, pobednik je bio Pojić, ispred Popovića i Šalabalije, dok Bajić i Mladenović nisu završili trku.

Bajić je i dalje vodeći u generalnom plasmanu klase SBK uz 10 poena prednosti u odnosu na Pojića, dok se na trećoj poziciji nalazi Popović uz 3 poena zaostatka za Pojićem. U klasi STK Goran Stojanović je preuzeo prvu poziciju i s 30 poena razlike vodi u odnosu na Bojana Majkića.

Klasa 300 SSP donela je uzbudljive borbe između Gačevića i Popova. Gačević je oba puta izašao kao pobednik, dok su se za treće mesto borili Ristić i Prokin. Ristić je zauzeo treće mesto u subotu, dok je u nedelju treće mesto pripalo Prokinu. Sa maksimalnih 100 poena Gačević je i dalje prvio u šampionatu, sa 31 poenom prednosti u odnosu na Ristića.

Kompletne rezultate sa trke pogledajte OVDE.